Olaszország – 2. nap

2014. július 11. – Nápoly felfedezése

A nagy pihenés és a bőséges reggeli után, tíz körül elindulva a város irányába felfedeztük a metrót, majd Nápolyt. Mi most Nápoly olyasmi részén vagyunk, mint Budapest 2. kerületének a legszéle. Még épp a város, annak viszont jobb része. Kisebb sétával elérhető a metró, ami egyenesen bevisz az óvárosi részbe. A kocsit a szálláson hagytuk, és neki vágtunk a városnak.

_ORS4208

A városban elsősorban az óvárosi részt fedeztük fel, ami kedves rész. Az emberek barátságosak, közvetlenek, ellenben szemetes nagyon a város.

_ORS4229

_ORS4231

_ORS4237

Az egyik fő célpont a Dóm volt. Ezt mindenképp meg akartuk nézni, ugyanis az útikönyv is, és az előttünk Nápolyt felfedezők is azt írták, hogy a Dóm, amit látni kell, a többi a turistára van bízva. Ezzel el is árultam, hogy Nápoly nem egy többnapos város turista szempontból. Legalábbis szerintünk.

_ORS4238

_ORS4240

_ORS4248

Innentől kezdve csavarogtunk, bolyongtunk a kis utcákban…

_ORS4262

_ORS4267

_ORS4284

_ORS4289

Alapvetően Nápoly borzalmasan koszos. Ez mondjuk az én tisztaságmániámhoz képest mérve mondom, valószínűleg a többiek csak azt mondanák, hogy szimplán koszos. De hever az utcán a szemét, és nem söpri össze senki, hanem inkább ők maguk még leejtik a következő papírszemetet is. Láttam egy kávézóban dolgozó srácot, aki kijött a kis portálja előtt felsöpörni, de hát a szemét felét ott hagyta, és látszott hogy ezt ő már késznek ítélte, és ment vissza a kis üzletébe.

Viszont napközben nem éreztük, hogy ne lenne a város biztonságos, az emberek kedvesek, köszönnek, visszamosolyognak. Persze azért ügyeltünk a cuccainkra, de nem ért bennünket semmi atrocitás. Többen figyelmeztettek minket, hogy zsebben ne legyen semmi értékünk, mert sok a zsebes, illetve, hogy ékszerek ne legyenek rajtunk. Így aztán az egyetlen ékszerem, a fülbevalóm is lekerült rólam.

_ORS4297

_ORS4309

_ORS4316

_ORS4323

Azért a Dómon kívül persze van más látnivaló, mint például a tengerparton fekvő Castel Nuovo, az Anjou-kori vár, amelyben egyedül a várkápolna amely megmaradt eredeti reneszánsz stílusban.

_ORS4325

Ezen kívül pedig még egy másik várba is elmentünk, a Castel Saint Elmo-ba (fontos szerkesztői megjegyzés: nem a Sesame Street-i Elmora kell gondolni!), amihez egy sikló szerű járművel jutottunk fel, ugyanis kellőképpen magasan volt. A nápolyi dombon fekszik, ami miatt aztán a város majd minden pontjáról látható, és ha felmegyünk, akkor a város majd minden pontja látszik az erődítmény széléről. Rálátni a Vezúvra is, amely csak 9 km-re van Nápolytól, a kikötőre, a tengerre, és az egész városra. Sokáig gyönyörködtünk a kilátásban…

_ORS4391

_ORS4393

_ORS4395

_ORS4399

_ORS4403

_ORS4407

_ORS4408

Hosszas túra volt visszajutni a városba, ugyanis gyalog mentünk le. De érdekes volt. És legalább a piacra lyukadtunk ki, ahonnan tovább barangoltunk az óvárosi részben.

_ORS4388

_ORS4427

_ORS4440

_ORS4473

_ORS4475

_ORS4482

Gáborék úgy érkeztek Nápolyba, hogy ők egy dolgot mindenképp ki akartak próbálni. Az óvárosban van egy kis utcában egy kis “talponálló”, ahol egy Spritz nevű italt árul egy fazon. Ők is a szomszédjuktól hallottak róla. Na, azt meg kellett néznünk. A helyi Váci utcától két utcával odébb van.

_ORS4495

Ha valaki arra járna, térjen be mindenképp, mert még a Tripadvisor is ezt ajánlja: http://www.tripadvisor.co.hu/Attraction_Review-g187785-d6164379-Reviews-Cammarota_Spritz-Naples_Province_of_Naples_Campania.html

A kostoló után ismét belefutottunk abba a problémába, hogy mi már éhesek vagyunk, ellenben az olaszok még nem ennének, ezért aztán az éttermek sincsenek nyitva. A helyi italt árusító emberünk a szomszéd éttermet ajánlotta, ami kicsit gyanús volt, de gondoltuk miért ne, hátha mégse rossz. Átmentem megnézni az étlapot… Néhány étel olaszul felírva, ár semmi… De mi bátrak vagyunk, szóval kivártuk a 7 órát, amikor nyitnak az éttermek, és átültünk a Trattoria da Nennella-ba. Nagyjából 7:10-kor már tele is volt a hely, és elkezdhetted nézegetni az étlapot, ugyanis csak 7:30-tól volt rendelés felvétel, de addigra meg már teljesen tele volt az étterem. Azt gondoltuk totál káosz lesz az egész mire felveszik a rendelést, és mire az elkészülnek a kaják… De nem! Valamit nagyon tudnak, ugyanis pikk-pakk végigfutott az egyik pincér a vendég seregen, és az egyszer használatos kockás asztalterítőre ráírta minden asztalon a rendelést, miközben a saját menűlapján csak húzogatta a strigulákat. Rendeléstől számított 5 percen belül majd mindenki evett is. Eleve olyan kaják voltak az étlapon, amiket jól elő tudtak készíteni, és amik hamar összerakhatóak. Nem voltak nagy adagok, de tulajdonképpen pont elég volt. Míg ettünk pörögtek-forogtak körülöttünk a felszolgálók vagy öten, aztán szépen eltüntek előlünk az üres tányérok, majd egy nagy tál barackból mindenki meg lett kínálva. A pincérek hangoskodása, kiabálása hozzá tartozott az étterem olaszos hangulatához, ami ott, abban a helyzetben nagyon hatásos volt. Kifejezetten élveztük. Egyszercsak kijött az egyik nagyobb darab felszolgáló és olaszul mutogatva hangosan kérdezte, hogy ha készen vagyunk, akkor miért ülünk itt, miért nem megyünk már? Persze kedvesen, de kellőképp határozottan, utalva a később érkezőkre, akik vártak a sorukra, hogy beülhessenek az étterembe. Számlát nem hoztak, kimenetkor kellett fizetni, és nem a rendelt kaja alapján, hanem főre számoltak. Harmadáron ettünk mint első este!!!

_ORS4498

Innen visszasétálva a metróhoz hazamentünk a mi kis második kerületünk szélére. És kezdünk ötletelni, hogy hogyan tovább, ugyanis erre az éjszakára még volt szállásunk, de semmi más…

_ORS4529

Olaszország – 1. nap folytatás

2014. július 10.

Háromnegyed órás késéssel indultunk Budapestről, amiből majdnem sikerült negyed órát behoznia a pilótánknak, de aztán mégsem. Na, szóval az úgy volt, hogy Budapesten majdnem teljesen utolsókként szálltunk fel a gépre, így aztán kicsit szétszórva ültünk, mert csak úgy volt hely. A Gábor meg az Orsi kisebb kavarással, de megoldották, hogy egymás mellett ülhessenek. Ennek azért is volt jelentősége, mert a Gábor nagyon nem szeret repülni. A rettegés egyhe foka eluralkodik rajta még ha nem ráz a gép akkor is, hát még mikor egy-egy felhővel kell megharcolnia a szárnyaknak. Nápoly felett viszont nem kevés felhő várt minket.
A landolás már olyan szinten volt, hogy a gép kereke épp megérintette a földet, amikor is a pilóta felkapta a gépet, és pikk-pakk újra a levegőben voltunk. Minden utas nézett nagyot, nem tudtuk, hogy ezt most csak képzeltük, vagy már tényleg majdnem leszálltunk. És akkor vissza felrepültünk a felhők közé… Pár perccel később a pilóta elmagyarázta, hogy mi is történt: amikor leérkeztünk, akkor épp egy olyan erős szelet kaptunk, hogy muszáj volt vissza felrántani a gépet, már csak azért is, mert aránylag rövid a nápolyi leszállópálya. Negyed órás város feletti tekergés után újrapróbálta a pilóta, és végül sikerült is éppségben landolni.

Az igazi olasz hangzavar már a repülőn meg volt, ugyanis az utasok több mint a fele olasz volt. És már a repülőn rá kellett jöjjek, hogy van egy olyan nép, akik türelmetlenebbek, mint a magyarok, akik nem szeretnek várni, sorban állni, és csak az a lényeg, hogy ő leszállhasson a gépről.

Az előre bérelt kocsit majdnem egy órába tellett átvenni. Nápoly olyan szinten nem biztonságos, hogy a kocsi bérlésekor megkérdezték, hogy hol lesz a szállásunk, mert attól függ a biztosítás ára a kocsin. Mi a külvárosba, egy elég nyugis környékre kerestünk még otthon szállást, ahol parkoló is van, így ezzel nem volt gond.

Mire a szállásra értünk, addigra kellőképp éhesek voltunk, így az első gondolatunk az volt, hogy hamar együnk egy pizzát a legközelebbi étteremben. A szállásra menet láttunk is egy ilyen helyet kb 10 perc sétára. Lesétáltunk, és kiderült, hogy egy és negyed óra múlva nyit csak az étterem… A szomszéd telken viszont foci meccs ment, így leültünk a kis lelátójukra és meccset nézve vártuk hogy elteljen a bő egy óra.

Mind a négyen kellőképp fáradtak voltunk, ahhoz hogy ettől tovább induljunk, ráadásul tényleg egy külvárosi részen vagyunk, ahol nem sok minden van. De az étteremre érdemes volt várni. Jót ettünk, amitől aztán a fáradtság végképp kijött rajtunk. Nagy alvással készültünk fel a mai városnézésre.
_ORS4198

_ORS4202

_ORS4204

Olaszország – 1. nap

Kerek két hét, vagyis mától számított 14 nap, Dél-Olaszországban.
Repülővel Nápolyba, onnan pedig kocsival bármerre, de leginkább Szicíliába. A kocsi bérlésen kívül csak az első két éjszaka szállása van meg, na meg az útitársak, ugyanis nem kettesben megyünk, hanem barátokkal: Szécsi Gáborral és Orsival.

20140710-105730-39450197.jpg

USA & Kanada – Összegzés

Röviden összefoglalva csak annyit tudunk mondani, hogy nagyon jó nyaralásunk volt, és ezt nem is részletezném tovább, hiszen maga a blog is erről kellett tanúskodjon.

Viszont itt van néhány adat érdekességként azoknak, akik szeretik a számokat és a statisztikát.

– 25 nap
– 3 ország (Anglia: 1,5 nap Amerika: 14 nap, Kanada: 10 nap)

– megtett km: ~ 19.767 Km
— ebből repülővel 14.040 km
— ebből kocsival 5.727 km (3.625 km Amerikában, 2.102 km Kanadában)
— bérelt kocsival, általunk vezetve: 4.422 km
— Judit kocsijával ~ 1.305 km

– 10 különböző szállás

– Dokumentációs eszközeink:
— Nikon D90 tükörreflexes fényképezőgép
— Leica D-Lux 6 kompakt fényképezőgép
— GoPro Hero 3 kamera
— 2 db okos telefon
— Blog

– Keletkezett károk:
— Bandi talpán 4 vízhólyag (a dokumentáció itt kicsit hiányos, mert kép nem készült róla).
— Orsi nagylábujja belillult, de ennyivel megúszta.
— Egy darab bőrig ázás, de másnapra minden megszáradt.
— Zöld bőrönd egyik kereke kitört, de igyekszünk a biztosítást érvényesíteni.

Időben jelzem, ha ezek után majd újra lesz mit olvasni a blogon.

USA & Kanada – 25. nap

2013. augusztus 25. vasárnap

Tényleg rövid volt az éjszaka, másfél óra alvással véget is ért. Mivel a repülőnk reggel 3/4 8-kor landolt Londonban, de a Londonból induló csak délután fél 3 előtt egy kicsivel indult, ezért volt 6 és fél óránk…
Még nyaralásunk elején megbeszéltük az angol rokonokkal, hogy ha lehet, akkor ezen a napon találkozunk. Miattunk korán keltek, és ki is jöttek értünk a reptérre, ahol a nagy bőröndjeinkkel nem volt dolgunk, mert azt Budapestig feladtuk.

Diócska és Eszto azt találták ki, hogy elmegyünk Windsorba, beköszönünk a királynőnek, mellesleg iszunk egy kávét és megreggelizünk. Jót sétáltunk, közben folyt az élménybeszámoló a részünkről, attól függetlenül, hogy a blog által teljesen naprakészek voltak az utóbbi 3 hetünkből. 100-szor jobb volt így tölteni a tranzitos 6 óránkat, mint be-bealudva a reptéren. Amikor az Esztoék kitettek minket a reptéren, akkor indult a holt pont a fáradtságban.

20130825-231628.jpg

20130825-231637.jpg

20130825-231645.jpg

Végül Londonból egy órás késéssel indult a gép. Még fel se szállt a repülő, mi már aludtunk. Este fél 7 után értünk be Budapestre, ahonnan már egyenes út vezetett haza.

20130825-231738.jpg

Amennyiben utazásunk felkeltette érdeklődésedet, kérem keresd fel blog lapunkat 2 nap múlva egy összefoglaló, áttekintő, statisztikai bejegyzés megtekintése érdekében.
Köszönjük eddigi figyelmeteket és követéseteket.

Üdv:
BandiBorso

USA & Kanada – 24. nap

2013. augusztus 24. szombat

A reggelt egy bonyolult csomagolással kezdtük. Mindent behordtunk még este a kocsiból. Gyűlt a sok motyó az autóban az elmúlt szűk 3 hétben. Meg aztán a böröndökben sem volt semmi logika. Én viszont nem arról vagyok híres, hogy rumli lenne a bőröndjeinkben. Egyszer a Dióéktól jöttünk haza egy angliai útról, és a reptérre tartva valami miatt ki kellett nyitni a kis bőröndöt, amiben még a szennyes is szépen volt hajtogatva… Dió meg az Eszter kicsit se néztek hülyének, bár a gyógyszer adagomról volt némi vita utána.

20130825-132249.jpg

20130825-132305.jpg

Meglepően jól befértünk, amit az elején remélni se mertem, látván a sok göncöt. Annyira jól sikerült, hogy az egyik kis bőrönd 100%-osan üres maradt. És csak egy órányira voltunk egy outlettől… Ráadásul rájöttem még mielőtt odaértünk volna, hogy ha bejelentkezem az outlet honlapjára, hogy VIP tag akarok lenni, akkor a megérkezésünkkor az outlet információs pultjánál kapok egy kupon könyvet. Nem kuponokat, nem kupon füzetet, hanem egyenesen kupon könyvet! A 220 üzlet javához használható kedvezményeket: 10-20% között.

Az outlet látogatás sajnos rövidre sikeredett, ugyanis a kocsit időre kellett visszavinnünk. Ráadásul iszonyat dugó volt New Yorkba menet is, és a városban is, pedig az outlet csak egy órányira volt a kölcsönzőtől. A dugó közben 3-szor sikerült eltévednünk. (Bandi szerint 2-szer, de mivel én navigáltam, így higgyetek nekem.)
Egy dologról meg elfelejtkeztünk, miszerint 2-szer is kellett még autópálya díjat fizetnünk. Az összes aprónktól lelkesen megváltunk a reggeli kávézásunk során. Az elsőnél ki volt írva, hogy elfogadnak kanadai dollárt, nekünk meg volt még, így abból megoldottuk. A második alkalommal már bent voltunk New Yorkban, amikor fizetni kellett, és nem is keveset, erre mi lelkesen elővettünk megint a kanadai dollárból. A kapuban álló bácsi nevetve megkérdezte, hogy ez meg mi? Játékpénz? Bizonygattuk, hogy kanadai dollár, de csak nevetett. Mondtuk, hogy ez van, vagy bankkártya. Nem esett kétségbe, adott a kocsi rendszámjára egy papírt, ami alapján online befizethetjük a díjat némi ügyintézési költséggel együtt.

Végül 2 órát késtünk a kölcsönzőből, ahol a kocsi átvétele olyan gyorsan ment, hogy még szinte járt a motor, mi meg még ültünk a kocsiban, amikor a fiúk már át is vették tőlünk a kocsit, igazolást adva az egészről. Pikk-pakk, 2 perc alatt meg volt minden. Azt hittük, hogy amiatt mert késtünk 2 órát, így majd rátesznek a számlánkra még egy megkezdett napot. Kellemesen csalódtunk, bár volt extra költség, de csak az a 2 óra, amivel később érkeztünk.
A kölcsönzőből kisbusz vitt minket a reptéri kisvonathoz, ami a terminálok között jár. 8 terminálból a miénk volt az utolsó. Végülis 4 órával az indulás előtt már kint voltunk. A beszálló kártyára a 16-os kapu volt írva. Bolyongtunk, nézelődtünk, ettünk… Majd leültünk a 16-os kapuhoz várva az este 7 órási beszállítást. 7:18-kor kezdett kicsit gyanús lenni, hogy rajtunk kívül csak nehány ember lézeng a 16-os kapu környéken. Bandi elment, hogy leolvassa az indulási tábláról, hogy mi a helyzet. Végül azzal az infóval jött vissza, hogy a 8-as kapunál kéne lennünk. Hát, utánunk már nem sokan szálltak be… Mondjuk azt nem igazán értjük, hogy a 16-os kapunál miért nem volt se kiírva, se bemondva a változás?

Késve indult a gép, ellenben a bemondott menetidőből lehetett tudni, hogy időben érkezünk.
Megpróbáltunk egy rövidített éjszakát gyorsan átaludni aránylag pici helyen merőlegesen ülő pozícióban…

USA & Kanada – 23. nap

2013. augusztus 23. péntek

Montreal-t reggelre kicserélték: az esős, elhagyatott, nyúzott városból egy napsütötte, élettelteli, nyüzsgő hely lett. Mintha nem is ugyanabban a városban ébredtünk volna, mint amibe lefeküdtünk…
Reggeli után kipróbáltuk milyen Montrealban napsütésben biciklizni. Képzeljétek jobb, mint esőben, sokkal jobb. Végülis délután fél 4-ig csavarogtunk. Megnéztük a helyi Notre-Dame Templomot, majd a Notre-Dame Bazilikát, és végül a Notre-Dame Kápolnát. Ma ilyen Notre Dame nap volt. Egyik szebb volt belülről, mint a másik. A bazilika volt az egyik.

20130824-083037.jpg

20130824-083052.jpg

20130824-083100.jpg

20130824-083109.jpg

20130824-083116.jpg

20130824-083122.jpg

20130824-083131.jpg

20130824-083203.jpg

20130824-083211.jpg

20130824-083216.jpg

20130824-083223.jpg

20130824-083229.jpg

20130824-083235.jpg

20130824-083241.jpg

20130824-083249.jpg

Délután kicsit kiszúrtunk magunkkal, ugyanis nem gondoltunk előre a péntek délutáni csúcsforgalomra. Csak arra gondoltunk, hogy elindulunk délre, New York felé, aztán majd valahol megszállunk, attól függően, hogy meddig jutunk kocsival, illetve meddig lesz türelmünk vezetni.
A dugó arra jó, hogy az ember ismerkedjen, meg fotózzon. A Californiai rendszám alapján megállított minket egy srác a dugóban, hogy ez most komoly, hogy mi Californiából jöttünk? Mondtuk neki, hogy nem, hanem Magyarországról. Aztán elmeséltük neki, hogy New Yorkban béreltünk a kocsit ezzel a rendszámmal. Megnyugodott, majd jó utat kívánt.
Na, és közben még a gyönyörűséges kamionokat lehetett újból fotózni. Majd 45 percbe került kijutni a 8 km-es kivezető szakaszon Montrealból, pedig nem volt baleset, csak erős forgalom.

20130824-083333.jpg

20130824-083340.jpg

20130824-083346.jpg

20130824-083353.jpg

Már du 5 előtt a határon voltunk, ami egész gyorsan ment. Eleve sok kapu működött, és csak 2 autó állt előttünk. Kedvesen kifaggatott minket a határőr bácsi, azt továbbengedett minket.
Nagyon szép tájon utaztunk végig. Reggel néztem a térképet, hogy milyen úton megyünk majd, és mi minden mellett fogunk elhaladni. Akkor tűnt fel, hogy Schroon Lake mellett is elmegyünk, ami számomra azért hangzott ismerősen, mert az egyik gyerekkori barátnőm (Kinga) ott él a férjével és a három gyerekével. Még reggel írtam neki, gondoltam hátha tudunk találkozni, ha mást nem, legalább egy puszi erejéig. Sajnos épp nyaralnak egy másik államban, a férje szüleinél. Mindenesetre Schroon Lake mellett álltunk meg vacsorázni, ezzel is gondolva Kingáékra.

20130824-083439.jpg

20130824-083446.jpg

20130824-083453.jpg

20130824-083500.jpg

Bandi is és én is nagyon éberen bírtuk az estét, így este 1/2 10 után kezdtünk szállást keresni. Furcsa volt, mert ahogy besötétedett hirtelen tök nagy lett a forgalom, míg előtte, világosban meglepően kevesen voltak az utakon.
Végül egy út menti motelben aludtunk, külön kérve hogy földszinti szobát adjanak, mert minden csomagot be akartunk vinni, hogy teljesen újra rendezzük a bőröndöket, gondolva a repülőútra.
Csak arra nem gondoltunk, hogy valaki éjfél után kap fölöttünk egy szobát, és amikor lép egyet a szobában az olyan lesz mintha a fejünkön gyalogolna… Végül ő is lefeküdt aludni…

USA & Kanada – 22. nap

2013. augusztus 22. csütörtök

Reggel Bandit hagytam kicsit tovább aludni, negyed 10-ig bírtam csendben maradni. Sajnos már a hangokból tudtuk, hogy milyen idő van kint, ugyanis dörgött az ég. Mire megkávéztunk és megreggeliztünk, addigra nem esett már oly nagyon. Bementünk sétálni a városba, arra a részre, ahol előző este nem voltunk: ez a piac és környéke.

20130823-084837.jpg

20130823-084842.jpg

20130823-084849.jpg

20130823-084856.jpg

20130823-084902.jpg

20130823-084909.jpg

20130823-084915.jpg

20130823-084922.jpg

Következő célpont: Montreal, ami két óra volt kocsival. Erre az éjszakára is kerestem előre szállást 2 nappal ezelőtt. Könnyedén meg is találtuk. Ez nincs annyira a belvárosban, de még ez is elég központi részen helyezkedik el.
Nem esett az eső, aminek örültünk. Elindultunk be a városba és két sarokkal lejjebb találtunk egy olyasmi bringa kölcsönzőt, mint New Yorkban. Ha fél órán belül visszaviszed, akkor csak az egyszeri alapdíjat kell fizetned, utána 24 órán belül bármikor és bármennyiszer újra felveheted a biciklit. Sikeresen fel is vettük a bicikliket, mikor elkezdett esni az eső. Először visszamentünk a szállásra, hogy a nagy fényképezőgépet, ami csak úgy magában lifegett a hátamon és kezdett ázni, azt felvigyem a szobába, helyette kis fényképezőgép + táska megoldást választva. Eső ellenére elmentünk biciklivel a folyópartra. Ott le is tudtuk rakni a bicikliket, és az egyre erősödő eső elől beülni egy étterembe. Mire beültünk már szakadt, így aztán szépen lassan vacsoráztunk, gondolva hátha elmúlik mire végzünk. Vagy négyszer is nagyon erősen esett, aztán mindig egy kicsit alább hagyott.

20130823-085027.jpg

20130823-085016.jpg

20130823-085032.jpg

20130823-085021.jpg

20130823-085053.jpg

20130823-085059.jpg

20130823-085300.jpg

20130823-085308.jpg

20130823-085313.jpg

A sajttorta végére egész kellemesen szemerkélt csak. Igen, hoztunk esőkabátot mind a kettőnknek. Meg is van a piros nagybőröndben valahol…
Elindultunk hazafelé, hiába volt még csak 7 óra. 2-3 boltba bementünk nézelődni, csak hogy addig se ázzunk. Aztán egyszer csak elállt az eső. Akkor meg visszafordultunk a város felé, és újra bringát kölcsönztünk. Tekeregtünk a városban, közben szépen lassan besötétedett. Végül elindultunk biciklivel haza. Nagyon sűrűn vannak a belvárosban ezek a bicikli pontok, így nyugodt szívvel mentünk, ráadásul kinéztük a térképen, hogy a közelünkben hol fogjuk majd lerakni a kerékpárt.

20130823-085442.jpg

20130823-085447.jpg

20130823-085455.jpg

20130823-085503.jpg

20130823-085511.jpg

20130823-085518.jpg

20130823-085525.jpg

20130823-085532.jpg

20130823-085552.jpg

20130823-085602.jpg

20130823-085613.jpg

20130823-085621.jpg

20130823-085813.jpg

20130823-085821.jpg

20130823-085829.jpg

20130823-085836.jpg

Már aránylag közel voltunk, amikor kilyukadt a dézsa, és ömlött belőle az eső. Viszont ezzel egyidőben gyorsan fogyott a türelmünk, valamint a bicikli visszavivésére maradt időnk. Persze nem találtuk a térképen kinézett bringa lerakó helyet… Vagy négyszer megnéztük a térképet… A vége, hogy szó szerint bőrig ázva, de sikeresen teljesítettük a küldetést.

20130823-085932.jpg

USA & Kanada – 21. nap

2013. augusztus 21. szerda

A terv az volt, hogy az Ontario tavon elterülő 1000 sziget-nek nevezett természeti jelenséget megnézzük. Az út 3,5 óra (nem számolva a dugó lehetőségével, valamint egy kávé megszerzésével, és annak későbbi kipisilésével), a hajó pedig 12:30-kor indult, ezért 8 körül el akartunk indulni. Ráadásul a városon át kellett verekednünk magunkat, ami plusz időt jelentett. Az előző esti késői hazaérkezésnek az lett a vége, hogy már se erőm, se kedvem nem volt összepakolni a cuccainkat, ezért az is reggelre maradt. A fiúk még aludtak, én már csomagoltam. Végül 8 óra 10 perckor már a kocsiban ültünk.
Az autópályán max 100 km/óra a megengedett, 120-tól büntetés jár 95 kanadai dollár (~20 e Ft.), 130-tól meg 220 dollár (48 e.Ft.). Így aztán nem rohantunk sehova.
Délben meg is érkeztünk abba a városkába, ahonnan indult a hajó kirándulás. Ez egy 2 és fél órás hajóút volt a Saint Lawrence folyó és az Ontario tó találkozásánál, a kanadai és az amerikai határvonal mentén. Valamelyik sziget amerikai területen van, valamelyik meg kanadai, és tulajdonképpen csak a neve Ezer Sziget, igazából 1864 sziget található itt egymás hegyén-hátán. Itt van például a legkisebb határátkelő is, két aránylag egymáshoz közeli szigetet összeköt egy híd. A híd egyik végén kanadai sziget áll, a másik végén amerikai. A híd egyik és másik végén is kint van az adott ország zászlaja. De mi van a híd közepén??? (Választ az egyik képen láthatjátok, tessék megkeresni, hogy melyiken is!) Nem minden sziget lakott, és van, hogy egy-egy szigetnek csak egy tulajdonosa van, aki aztán építkezik, ki szerényebben, ki gazdagabban…

20130822-153958.jpg

20130822-154005.jpg

20130822-154012.jpg

20130822-154019.jpg

20130822-154024.jpg

20130822-154031.jpg

20130822-154037.jpg

20130822-154042.jpg

20130822-154048.jpg

20130822-154053.jpg

20130822-154104.jpg

20130822-154113.jpg

20130822-154118.jpg

20130822-154128.jpg

20130822-154135.jpg

20130822-154142.jpg

20130822-154149.jpg

20130822-154155.jpg

20130822-154201.jpg

20130822-154208.jpg

20130822-154216.jpg

20130822-154227.jpg

20130822-154235.jpg

20130822-154242.jpg

20130822-154251.jpg

20130822-154302.jpg

20130822-154316.jpg

20130822-154323.jpg

Délután 3-ra értünk vissza a partra, ahol egy picit nézelődtünk még, majd elindultunk Ottawa felé. Előző este még kerestem szállást, hogy könnyebben legyünk, mikor megérkezünk. Egészen bent a belvárosban találtam egyet, ahol a kocsival lehet parkolni is.
Ottawa kedves város, nekem jobban tetszik, mint Toronto. Torontóban minden olyan új, én viszont szeretem a régi épületeket. Mivel a belvárosban volt a szállásunk, könnyű volt egy részét még az esti naplementében megnézni.

20130822-154403.jpg

20130822-154413.jpg

20130822-154421.jpg

20130822-154430.jpg

20130822-154439.jpg

20130822-154448.jpg

20130822-154457.jpg

20130822-154506.jpg

20130822-154514.jpg

20130822-154523.jpg

20130822-154532.jpg

20130822-154541.jpg

20130822-154550.jpg

20130822-154601.jpg

A Parlament épületénél láttuk, hogy este fél 10-kor lesz valami kinti program, még hozzá olyan, hogy a parlament épületére vetítenek majd valamit. Vacsora után visszamentünk megnézni. 3 dolgot kaptunk egyszerre: angol és francia nyelvórát, valamint történelem órát.

20130822-154654.jpg

20130822-154700.jpg

20130822-154707.jpg

20130822-154715.jpg

20130822-154722.jpg

20130822-154728.jpg

20130822-154734.jpg

20130822-154744.jpg

20130822-154753.jpg

20130822-154759.jpg

USA & Kanada – 20. nap

2013. augusztus 20. kedd

Laci Torontonak egy olyan részén lakik, ahol egy gyönyörű park van tőle egy-két utcára, ráadásul elég nagy park. Reggel a parkban reggeliztünk. Baromi hangulatos volt. Utána Laci ment dolgozni, mi meg visszasétáltunk a házhoz a kocsinkért.

20130821-181939.jpg

A Niagarából sosem elég! Ezért aztán újfent elmentünk megnézni, csak most a kanadai partról. Mindenki, akivel Kanadában találkoztunk csak azt magyarázta, hogy a kanadai oldal mennyivel szebb. Véleményem szerint nem feltétlenül szebb, inkább más, és ettől érdekes. Tényleg sokkal több a program lehetőség a Niagara mellett a kanadai oldalon, mint az amerikai oldalon, meg hát más a látvány! Nem volt vészesen sok a turista, bár amikor valami programot be szerettünk volna fizetni, akkor mindig 2-3 órával későbbre kaptunk csak jegyet. Így sajnos a Niagara vízesés mögé való bemenésről is lemaradtunk, meg egy gyors Jet hajókázásról is.

20130821-182017.jpg

20130821-182024.jpg

20130821-182030.jpg

20130821-182037.jpg

20130821-182043.jpg

20130821-182051.jpg

20130821-182056.jpg

20130821-182101.jpg

20130821-182108.jpg

20130821-182116.jpg

A vízesés után kocsival elmentünk a Niagara on the Lake nevű városkába. Kb. egy óra volt az út kocsival, amit én végig is aludtam. Nagyon helyes kis utcák, kedves kis boltok. Eléggé turista csalogató hely, ettől aztán tele is volt turistákkal. Végül ott ebédeltünk délután.

20130821-182151.jpg

20130821-182156.jpg

20130821-182202.jpg

20130821-182207.jpg

Új útitárssal bővült a csapatunk, szeretném Nektek bemutatni Gordont. (Nem mi adtuk neki a nevet, mikor adoptáltuk, akkor jelezték, hogy így hívják.) Gordon engedelmes, jól szolgál kispárnaként autós bealvások idején, különben pedig ő is be van kötve a kocsiban, nehogy baja essen. Viszont nem akar hátul ülni, így mindig valamelyikünk ölében tapossa a kilométereket.

20130821-182745.jpg

Amikor hazaértünk Lacihoz, kicsit elpilledve kezdtük el tervezgetni a maradék pár napunkat. Végülis arra jutottunk, hogy pihenni majd otthon is lehet, most menjünk amíg csak lehet.
Közben Laci is hazaért, és vele együtt mentünk be a városba vacsorázni, meg csavarogni, illetve fagyizni. Éjfél után értünk haza.

20130821-182916.jpg

20130821-182923.jpg

20130821-182930.jpg

20130821-182934.jpg

20130821-182945.jpg

20130821-182952.jpg