DÉL-KARIBI VITORLÁS TÚRA – 1. nap

2015. január 22. csütörtök

A mai nap még csak arról szólt, hogy eljussunk Angliába, azon belül Londonba. Ráadásul ez a hadművelet este ment végbe, így a nap korábbi része készülődéssel telt.

Az útitársak bemutatásával kezdem: Szécsi Gábor és Orsi már ismerősen csenghet, hiszen augusztusban velük voltunk egy dél-olaszországi körúton. Különben pedig Gábor tulajdonostársa Bandinak. A másik pár pedig az Ivicsics Laci és a Viki. Laci szintén tulajdonostárs a BCA-ban.
A csapat már jól összeszokott társaság, ugyanis két évben is voltunk együtt vitorlázni.

A British Airways nem a kedvencünk: egyrészt legutóbb ők hagyták el a Dióék csomagját, másrészt max 24 órával az indulás előtt lehet megcsinálni az online check-in -t, amivel a jobb helyedet biztosíthatod a gépen. Persze lehet korábban is, csak akkor extra díjat kell érte fizetni. Ettől függetlenül mi most velük utazunk. Nem fizettünk extrát, hanem a laptop előtt vártuk, hogy üssön az óránk… Igen ám, de a két repjegy össze van kapcsolva: az egyik a Budapest – London járat, a másik az egy éjszakával később induló London – Barbados járat. Jön a kérdés: melyik indulás előtt 24 órával? Sajnos egyikkel sem. Attól hogy megszakítjuk az utat egy londoni éjszakával már nem is bírt velünk az internetes rendszer, kiírta, hogy majd a reptéren kell ezen folyamatokat végrehajtani. Ennek viszont az lett a következménye, hogy mire kiértünk a reptérre már majd mindenki becsekkolt, és a 6 ember 6 különböző helyre kapott beszállókártyát, egymással még csak nem is egy sorban.
Viszont nagyon szép új repülőgépen utaztunk.

A londoni éjszakázásnak az az oka, hogy a London – Barbados járat a Gatwick reptérről indul délelőtt 10:40-kor, amihez nincs Budapestről úgy reggeli járat hogy azt biztonsággal elérjük. Ráadásul nem is a Gatwick reptérre érkezik a British Airways budapesti járata, tehát még az egymástól 60 km-re lévő két reptér közötti transfert is bele kell kalkulálni az időnkbe. A megoldás tehát az lett, hogy a Gatwick reptér közelébe aludjunk egyet.

Francia Alpok, Les deux Alpes – 8. nap

2015. január 3.

Reggel gyönyörűen tartottuk a tervet, miszerint 1/2 7-kor felkelünk, 7-kor reggelizünk, 1/2 8-kor indulunk. Én ugyan már 1/2 6-kor fent voltam, de hagytam a Bandit még aludni – gondoltam jól jön majd napközben a pihentsége.

Induláskor a GPS este 20:20-ra tervezte az érkezésünk Érdre. Még sötét volt mikor elindultunk, majd egy óra múlva kelt csak a nap. A három hírhedt hágón simán átjutottunk, az idefele úton kapott lezárásoknál megemlékeztünk a múlt szombati utunk viszontagságairól, és ettől még inkább tudtuk értékelni a száraz aszfaltot, valamint a minimális forgalmat.
Másfél óra alatt nyomtuk le az odafelé vezető 11 és fél órás, kerülővel tarkított utacskánkat. Így aztán 9 órakor már Olaszországban voltunk. Össz-vissz 3x álltunk meg egy-egy röpke pisire, meg egy szendvics beszerzésére. 14:30-kor Szlovénia határát, majd 16:45-kor Magyarország határát is átléptük! És nem voltunk restek az odafelé majdnem 21 órás utat hazafelé 11 óra alatt megtenni!!! Jobban mondva korrigálnom kell: egyrészt Bandi tette meg ilyen gyorsan ezt a hosszú utat, végig ő vezetett. Másrészt nem is 11 óra volt, hanem csak 10 óra 55 perc! Vagyis a tervezett 20:20-as érkezést ledolgozta majdnem 2 órával.
Tehát itthon vagyunk, jól vagyunk, és jól éreztük magunkat! Éljen 2015!

/home/wpcom/public_html/wp-content/blogs.dir/078/55969560/files/2015/01/img_2968.jpg

/home/wpcom/public_html/wp-content/blogs.dir/078/55969560/files/2015/01/img_2973.jpg

Francia Alpok, Les deux Alpes – 7. nap

2015. január 2.

Reggel Dióék úgy döntöttek, hogy elindulnak Svájc felé, hogy a Danit hazavigyék Zürichbe. Az eredeti terv is ez volt, hogy hazaviszik, és ott maradnak egy éjszakát, de ők is csak szombaton indultak volna. Sajnos Dani nem lett jobban, lázas volt reggel, így egyszerűbb volt nekik, ha elindulnak és nem ücsörögnek a hotelben plusz egy napot.

A közös reggeli után búcsúzkodás, majd Esztoéknak pakolás és indulás, nekünk meg sípálya. Ma is szép idő volt, bár nem annyira mint tegnap. Valahogy le voltunk lassulva, ezért aztán ma csak olyan levezető napot tartottunk. Fentebbi részeken síeltünk, mert a síterep alsóbb szakaszaira már ráférne egy újabb havazás, egyik-másik pálya elég rendesen meg van kopva. Sőt volt, amit a lenti részen le is kellett zárjanak, annyira kilátszik már a föld. De azért a fekete pályán még egyszer le tudunk jönni…

Csak délután 3-ig síeltünk, utána mind a ketten bevágtuk a délutáni szunyát.
De aztán -még vacsora előtt- kicsit csavarogtunk a falucskánkban. Vacsora után meg már csak a pakolás maradt, hogy holnap időben tudjunk indulni.
A terv, hogy reggel 7-kor reggelizünk és 1/2 8-kor elindulunk. Ha nem úgy megyünk haza, ahogy jöttünk (és reméljük nem úgy megyünk!), akkor este 9-10 óra között otthon is vagyunk.

Francia Alpok, Les deux Alpes – 6. nap

2015. január 1.

Szilveszter ide, vagy oda: nem keltünk későn. 10 előtt már reggeliztünk is.

Bandival mi a reggeli után hamar összeszedtük magunkat, hogy minél előbb kint legyünk a pályán. Ilyenkor nincs sor a felvonóknál és jó kevesen síelnek. Esztiék először úgy tűnt, hogy visszafekszenek pihenni, de aztán ők is nekimentek a hegynek, de Dani nélkül. Ugyanis most a Dani lett kellőképpen taknyos, neki kellett szünetet tartania.
Egészen jó időnk volt, szépen sütött a nap és a hőmérséklet is sokkal kellemesebb volt, mint az előző napokban. Annyira, hogy melegem volt. Délután 4-kor még felmentünk 3400 méter magasba és onnan mentünk le egyhuzamban a faluba 1650 méterre. 11 km hosszú volt így az út mindenféle színű pályával, és 42 percbe került. Szóval alaposan kisíeltük magunkat. Bár délutánra elég sokan lettek a síterepen, addigra mindenki magához tért.

Vacsora után pedig csak a társas maradt.

/home/wpcom/public_html/wp-content/blogs.dir/078/55969560/files/2015/01/img_6075.jpg

Francia Alpok, Les deux Alpes – 5. nap

2014. december 31.

Először is boldog új évet Nektek!!!

Aztán egy kis rövid napi összefoglaló: reggeli után együtt indultunk ugyan a Dióékkal síelni, de még a pálya alján elváltak útjaink. Mi a csúcsra tartottunk, míg Esztoék valahol félúton megálltak síelni egy kevésbé meredek részen, ezért már az alján másik felvonóval mentünk neki a hegynek.
Lent ült a felhő, fent sütött a nap. Lent -11 fok volt, fent -7, így jól felöltözve, zsebkendővel felpakolva síeltünk. Esztit leszámítva mindneki esett minimum egyet. Persze baja senkinek nem esett.
Délután 1/2 4-ig voltunk fent a hegyen, lejövetelkor összefutottunk Dióékkal, akik szintén épp indultak le csak ők a felvonóval, mi meg a fekete pályán. De legalább tudtunk egyeztetni, meg láttuk egymás mosolyát.
Gyönyörű volt lefelé jövet a táj: a falun lent ült a felhő, imitt-amott kilestek a háztetők a sűrű gomolyag alól, és felette pedig ragyogott a nap. Már-már giccses volt. De van fotóm hozzá.

Vacsoráig csendespihenőt tartottunk. Fél 7-kor viszont nagy tűzijáték volt kint a hegyoldalban, ahol aztán fáklyákkal jöttek le a síiskolások, ami nagyon jól nézett ki. 7 órától meg jöhetett az 5 fogásos vacsora. Nagyon-nagyon jól főznek.
Vacsi után meg konkrétan áttársasoztuk a szilvesztert.

2 nap után van net a házban, szóval teszek egy próbát fotó feltöltés ügyében.

/home/wpcom/public_html/wp-content/blogs.dir/078/55969560/files/2015/01/img_2911.jpg

2015/01/img_2850.jpg

2015/01/img_2849.jpg

2015/01/img_2863.jpg

2015/01/img_2854.jpg

2015/01/img_2868.jpg

2015/01/img_2872.jpg

Francia Alpok, Les deux Alpes – 4. nap

2014. december 30.

Végülis tél van, és 1650-3600 méter között mozgunk síelés közben, tehát az, hogy mínusz 17 fok van teljesen természetes, vagy nem?

Reggelre már annyival jobban voltam, hogy a láz már nem kerülgetett, ezért aztán sok zsepivel és sok strepsils-zel a zsebemben indultunk fel a hegyre síelni reggeli után. A többiek jól vannak, csak én vagyok ilyen nyavalyás.
Tényleg baromi hideg van, a csúcson -17, de lentebb se sokkal melegebb. És azt mondják a többiek, hogy tegnap, amikor én nem mentem még hidegebb volt. Viszont nagyon szépen süt a nap, ami mondjuk fel nem melegít, de sokat számít mind lelkileg, mind testileg – na meg a fotókon!

Délután mi a Bandival végig lesíeltünk, a többiek felvonóval jöttek le, mert a pálya aljáig jövő terepek elég nehezek. Ugyan van köztük zöld pálya is, ami a legkönnyebb (elvileg), de az itt egy nagyon keskeny pálya, amin rendszerint borzalmasan sokan vannak. A másik lehetőség egy fekete pálya (legnehezebb), ami pedig még az Esztonak kicsit erős lenne. Bár van már olyan ügyes és bátor, hogy ha nem mondanánk meg neki, hogy az fekete pálya, akkor szép lassan, de le tudna rajta jönni.

Az nagyon klassz, hogy a szállásunk közvetlenül a síterep aljánál van, csak át kell menni az út túloldalára. A síterep pedig nem egy pályát jelent, hanem 220 km pálya 47 felvonóval! Természetesen nincs mindig minden pálya és felvonó nyitva, de most a szombati és vasárnapi friss hónak köszönhetően elég jó a választék. A táj pedig meseszép. Nagyon sajnálom, hogy képet nem tudok feltölteni, utólag pótolni fogom mindenképp! Mondjuk jelen esetben a fotó kevesebbet mutat, mint a valóság, mert itt a hegytetőn bármerre nézünk csodaszép tájat látunk, míg a fotó csak egy kis szelete ennek az élménynek. De azért mutatom majd azt a pár képet, amiért hajlandó voltam levetni a kesztyűmet ebben a hidegben.

Szóval a szállás előnyét már leírtam: fantasztikusan jó helyen van. Amit most írok, azt sem panaszképp teszem, inkább csak tanulság annak, aki netán szállót akarna nyitni…
Egy mondatban, röviden összefoglalva: semmi sem a vendégért van. Egy Erdélyből származó magyar család jött ki ide, egy rövid magyarországi lét után a romániai rendszerváltást követően. A férj 45-50 közötti, a feleség 40-45 közötti, 2 tinédzser gyermekkel. Az alkalmazottak is magyarok, több közülük nem is beszél franciául, míg a tulajdonos pár vagy hat nyelven beszél. Két csillagos szállásról van szó, ennek megfelelő a felszereltsége is, és az ára is. Messze a legolcsóbb szállás a környéken. Eddig ezzel minden rendben is van, hiszen számolhatunk vele, hogy az olcsó szállásért mit kapunk.
Amit viszont nem értek, hogy az alapvető dolgokban, mint például hogy ne a vendégnek kelljen reggeli wécézés előtt még gyorsan wc papírért kuncsorognia, vagy hogy a lefagyott járda rész a sítároló előtt sóval vagy homokkal fel legyen kicsit szórva, hogy a szerencsétlenebb vendég ne ott vágódjon hanyatt, ezekért miért kell külön szólni, miért nem természetes egy vendéglátósnak? Vagy például az, hogy nem működik a net, őket nem zavarja, hiszen nekik van privát hálójuk, így aztán olyan nagyon nem is tesznek annak érdekében hogy a meglévő, a vendégeknek fenntartott internet rendben legyen és netán a vendég jól érezze magát, mert 2-3 dolgot el tud intézni a neten. De sorolhatnám még a kisebb-nagyobb bakikat, amiket sorra követnek el, és ezzel elrontják a vendég szája ízét. Pedig ezek nem feltétlenül kerülnek pénzbe, vagy ha igen, akkor se az a költség, amit ne vállalna fel: hiszen a net már be van kötve, hiszen a wc papírt csak megvette… stb.

Félpanzióval vagyunk befizetve, a reggeli szerényebb de finom. A vacsora meg mindig 3 fogásos és kifejezetten finom szokott lenni. Nincs választás, fix kaja van, egyfélét főznek, de jó a szakács. Erre nem lehet egy szavunk se!

2015/01/img_2841.jpg

2015/01/img_2842.jpg

2015/01/img_2846.jpg

Francia Alpok, Les deux Alpes – 3. nap

2014. december 29.

Bár erről a tényről, miszerint nagyon hideg van, én magam csak hallomásból tudok beszámolni. A megfázásom olyan stádiumba érkezett, hogy jobbnak láttuk, ha én kihagyom a mai napot, és a lábam ujját se teszem ki a szobából.
Reggeli után, 1/2 10 magasságában rajtam kívül mindenki elment síelni. A szobából én még egy kicsit irigykedve néztem, hogy milyen szépen süt a nap odakint. Tök jó, mert pont a pályára lehet rálátni az ágyból. De aztán az egész délelőttöt átaludtam.

Bandi rám való tekintettel délután kettőkor visszajött, Esztoék viszont délután négyre értek csak le a hegyről. Mindenki azt mesélte, hogy a gyönyörű napsütés mellett csontig hatoló hideg volt kint a pályán. Így aztán lehet tényleg jobb, hogy én ma inkább az ágyban való izzadást választottam.
Délután pihent a csapat egy kicsit miközben mindenki próbált “feloldódni”. Aztán neki ültünk társasozni egy olyan játékkal, ami a Dióéknak új volt (Bang!), és annyira belejöttünk, hogy a vacsora idejére ugyan felfüggesztettük de 1/2 1-ig játszottunk.

Sajnos az internet szánalmasan gyenge, csak egy helyen fogható, és mindig leakad, ezért képeket szinte esélytelen hogy feltegyek. Többször próbáltam sikertelenül. Be kell érjétek az elbeszélésemmel.

Francia Alpok, Les deux Alpes – 2. nap

2014. december 28.

Reggel próbáltuk kialudni magunkat. Viszont 10 óráig volt reggeli, így aztán arra mindenképp fel akartunk kelni. 3/4 10-es keléssel még kaptunk reggelit.

Dióéknak kellett lécet bérelniük, meg aztán 6 napra megvettük a bérletet. Mire mindenen túl voltunk már délután 1/2 1 volt, így akkor mentünk fel a hegyre síelni. Eleinte csak az alsóbb, lankásabb pályákon voltunk bemelegítés gyanánt. Ott szépen sütött a nap. Aztán feljebb merészkedtünk, annak ellenére, hogy láttuk mekkora köd van fent. Mikor felértünk hamar rájöttünk, hogy ez nem egy sima köd, amiben a látótávolság elég nagymértékben minimalizálódik, hanem közben esik is a hó, és nagyon fúj a szél. Attól függetlenül, hogy az első lesiklás felénél megállapítottuk, hogy mennyire élvezhetetlen, mégis felmentünk másodjára. A következő lejövetelkor ismét átbeszéltük, hogy ez nagyon nem élvezhető ebben a formában. Ekkor már 1/2 4 volt, szóval elindultunk le a hegyről. A bátrabb és kitartóbb versenyzőnk, Bandi síelve ment le, míg mi beültünk abba a felvonóba, ami a lenti részről felhozza az embereket a pálya közepéig. Bandi ért le előbb…
Át voltunk fagyva. Szóval mikor kiengedtünk a hideg fogságából, akkor sétáltunk egyet a city-ben. Amikor pedig visszaértünk, akkor találkoztunk a házigazdával, akivel eddig még nem volt szerencsénk idén összefutni. Mivel tavaly ugyanitt voltunk, így már régi ismerősként köszöntött minket, majd meghívta a társaságot a kis bárpultjához. Még közös fotó is készült rólunk, amit aztán kinyomtatva kiraktunk a falra, ahol az ő millió egy ilyen többi képe is kint lóg. Ezek után a vacsora még jobban esett mindenkinek, majd társasoztunk. De este 9-kor a Bandi meg én feladtuk, olyan fáradtak voltunk.
Én ráadásul az ideút alatt elég rendesen megfáztam, ami csak rontotta a társaságom élvezhetőségét.

2015/01/img_3086.jpg

2015/01/img_3084.jpg

2015/01/img_3085.jpg

Francia Alpok, Les deux Alpes – 1. nap

2014. december 27.

4-kor keltünk, 4:20-kor már a kocsiban ültünk. Reggel én vagyok az éberebb, így én kezdtem a vezetést. A terv az volt, hogy míg én vezetek, addig Bandi megpróbál visszaaludni. Nem ment neki, sőt teljesen felébredt…

Induláskor a GPS az 1245 km-es távot délután 5 órai érkezéssel párosította. Hajnalban nem sok akadályozó tényező volt az utakon, így az M7-esen nagyjából fékezés nélkül lehetett tempomattal végig menni. Ami kisebb meglepetés volt az út magyarországi szakaszában, hogy már a Balaton mentén havazott. Nem tartott hosszan, de a Letenye előtti utolsó benzinkúton már pár milliméteres réteg hevert az úton a friss, viszont még síelésre alkalmatlan hóból.
A szlovén matrica beszerzése és a félig üres tank teli töltése után Bandi akart vezetni. 6 óra után kicsivel már a szlovén autópályán koptattuk a kocsi kerekeit. Kicsit aludtam én, majd kicsit a Bandi és már Itália földjén autókáztunk (8:30).
Tulajdonképpen az utolsó 90 km-ig autópálya volt, ezért aztán az olaszoknál csak a fizető kapuknál kellett megállni. Délután fél kettőkor jött el az izgalmasabb szakasz: 99 km erős havazásban 3 hágón át. Itt még azt ígérte a GPS, hogy du 4-re meg is érkezünk, ugyanis a hajnali indulás óta egy órányi előnyre tettünk szert.
Nagyon lassan és kínlódva haladtunk, mert folyton elakadtak az autók előttünk. A miénk jól bírta. 3 óra alatt tettünk meg 55 km-t, amikor lezárták az utat, amin mennünk kellett volna, és visszaküldek minket az autópálya felé a három órányi 55 km-es szakaszon amin jöttünk, hogy aztán Grenoble-n keresztül közelítsük meg Les Deux Alpes-t.
Elindultunk vissza, de a GPS se akart igazán másfele menni, mint az eredeti, ám de lezárt utunk. Felhívtuk a szállásadóinkat, hogy tanácsot kérjünk tőlük. Megmondták az irányt. Elindultunk. 15 km-rel később visszahívott a szállásadó, hogy látja a neten, hogy feloldották az út lezárást, bár időjárás függő… Visszafordultunk és reménykedtünk.
Túl is jutottunk azon a ponton ahol le volt zárva. Örültünk. De elkezdett durvulni az idő: a szakadó hóesés mellé kaptunk szelet, ami köztudottan hóátfúvást eredményez. Öt kilométerrel jutottunk közelebb az úticélunkhoz, amikor nem engedtek minket tovább. Muszáj kerülni, reggelig tuti le lesz zárva az út. És még egy hágón át kellett volna jutnunk. Este 3/4 6-kor indultunk neki a kerülőútnak másodjára. Óriási dugó volt mindenfelé. Leesett 40 cm hó, és a hóátfúvások miatt több utat is lezártak, így a nem lezárt úton volt mindenki…
Közben Esztoék is dugóba álltak. Eleinte Dani nélkül, aki várta őket Grenoble-ben, majd Danival együtt.
7 órával később ismét 45 km-es közelségbe kerültünk, már ami a hőn vágyott szállásunkat illeti. Iszonyat szűk szerpentines utakon kerültünk, de legalább azon a részen nem volt nagy forgalom. Aztán az utolsó 10 km-es szakaszon megint megállt a forgalom de teljesen.
A 12-13 órás utat majd 21 óra alatt sikerült megtenni, ugyanis éjjel 1-re voltunk a szálláson. De a lényeg, hogy épségben mindannyian megérkeztünk.

2015/01/img_3081.jpg

2015/01/img_3080.jpg

2015/01/img_3083.jpg

2015/01/img_3082.jpg

Thaiföld – 17. nap

2014. szeptember 7. – Hosszú utazós nap

A nap, amely nem 24 órából állt, hanem 29-ből. Reggel korán keltünk, gyors csomagolás és reggeli után elköszöntünk Rékától. Bangkoki idő szerint 8 óra után picivel indultunk a szállásról a reptérre. Nem nagyon tudtuk kiszámolni, hogy milyen lesz a forgalom, és már kétszer is ültünk dugóban a két nap alatt, így nem mertünk kockáztatni. Oly gyorsan kiértünk, hogy 3 óránk volt a gép indulásáig. Na nem kellett szenvedjünk, hogy mivel töltsük el azt a 3 órát, mert az útlevél vizsgálat baromi hosszas volt. Ráadásul az országba való belépéskor ki kellett tölteni egy űrlapot, aminek az egyik felét maguknál tartották a hivatalnokok, a másikat lepecsételve visszaadták, hogy majd kilépéskor kell leadni. A fiúknak még be is tűzték az útlevelükbe, így ők nem hagyták el. Mondjuk Eszto se hagyta el, csak én… Volt nagy dilemma, hogy most akkor mi lesz. Dió megnyugtatott, hogy tuti nem én vagyok az első ember, aki elhagyja. Valószínűleg igaza volt, ugyanis a hosszú sor végén volt egy pult, ahol ki voltak rakva ilyen űrlapok. Hamar kitöltöttem, és amikor sorra kerültem akkor elővettem a legszebb mosolyom, majd őszintén bevallottam, hogy a kilépő papírom elhagytam, de már rajzoltam helyette újat. Emberünk pedig szimplán bólintott, jelezve, hogy tudomásul vette, majd küldött még egy visszamosolyt.

Ezek után várt ránk egy 12 és fél órás repülőút. Jó helyen ültünk, nem sírtak a környezetünkben babák, mint odafelé, de ettől függetlenül ez most nagyon hosszúnak tűnt. Valószínűleg azért is, mert visszafelé repültünk az időben és ezáltal végig nappal utaztunk.

A reptéren, Londonban búcsút vettünk Esztoéktól, majd átmentünk az 5-ös terminálról a 3-asra. Vicces volt, mert az út, ami átvezet, egyes helyeken olyan kihalt volt, hogy azt hittük nem is Londonban vagyunk. 2,5 óránk maradt az átszállásra, hogy aztán még 2,5 órát repülhessünk.

Megállapítottuk Esztoval a teljes jóindulatunkat elővéve, hogy a British Airways stewardessei pont olyan öregek, mint a repülőgépeik. És hát sajnos azt is meg kellett tapasztaljuk, hogy ezzel arányosan a türelmük és a kedvességük se a régi már…
Ezek után mikor felszálltunk a London-Budapest járatra meglepetten láttuk Bandival, hogy egy vadi új Airbus A320-ra raktak fel minket. A másik tök érdekes dolog, hogy egyre több a férfi légiutaskísérő. Például a Bp-i járaton csak pasik voltak.

Végül 40 perces késéssel indult a repcsi Londonból, de elég jól behozta a lemaradását. Éjjel negyed egy volt mire leszállt a gép, és háromnegyed egyre ki is derült, hogy egyik nagy bőröndünk sincs meg!!! Negyed órás ügyintézés után pedig azt tudtuk meg, hogy Londonban maradt. Remélhetőleg az egyik holnapi járattal meghozzák, és akkor házhoz szállítják.

Na, de van egy jo hír is! Dióék bőröndje Londonban meg lett!! A részleteket még nem tudom, én is csak ezt a képet kaptam:

IMG_1691.JPG

És még egy bónusz Mókus Örs kép:

IMG_1647.PNG